भ्रष्टाचार र विकृति विरुद्धमा सरकारले बलियो यात्रा शुरु गरेकाे छः प्रधानमन्त्री प्रचण्ड

नेकपा (माओवादी केन्द्र)का अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले मुलुकमा सुशासनको यात्रा आरम्भ भएको बताउनुभएको छ ।

काठमाडौं शंखरापुर नगरपालिकाको साक्व रिसोर्टमा आज आयोजित प्रेस सेन्टर नेपालको १९औं साधारणसभा तथा २१औं कृष्ण सेन ‘ईच्छुक’ स्मृति दिवसलाई सम्बोधन गर्दै प्रधानमन्त्री प्रचण्डले मुलुकमा बेथिति र विकृतिका विरुद्ध लडाई चलाउनुपर्ने आवश्यक रहेको बताउनुभयो ।

प्रधानमन्त्री प्रचण्डले भन्नुभयो, “भ्रष्टाचार र विकृतिका विरुद्धमा जनतामा एउटा नयाँ आन्दोलन, संस्कारको सुरुवात हुन थालेको महसुस हुँदैछ । यो युद्धमा मैले पनि हाम्फालेको छु । हिजो युद्ध कतिबेला मरिने हो भन्ने थाहा हुँदा पनि हाम्फाले जस्तै आजको यो लडाई त्यस्तै भएको छ । यद्यपि अपमानित र घेराबन्दी गर्ने काम भईरहे पनि त्यसलाई छिचोल्दै यो भूमिकामा आइएको छ । हामीमा चुनौति र अवसर दुवै छन् ।”

उहाँले थप्नुभयो, “थुप्रै अप्ठ्यारा एवं जटिलताबाट देश निर्माण हुने जनाउँदै संसदीय व्यवस्थामा विचार र राजनीतिले मुख्य भूमिका खेल्दो रहेनछ तर माओवादीले खेलेको भूमिका र तागत एवं आन्दोलनको इतिहासले विकास गरेको नेतृत्वका कारण आज देशको नेतृत्व भइरहेको उहाँको भनाई थियो ।

विचार वर्ग, राष्ट्र निर्माणको निम्ति संकल्प लिएर अगाडि बढेको बताउँदै उहाँले । अब पनि ठूला ठूला एक्सन हरु हुने र त्यसको तरंग पनि ठूलै जाने उहाँको भनाई थियो । त्यसमा आफ्नो ठूलो विश्वास रहेको उहाँले जनाउनुभयो ।

आज नीति कार्यक्रम पारित गर्नुपर्ने नागरिकतालगायतका विषयको टुंगो लगाउनुपर्ने जनाउँदै उहाँले कस्तो जनमत बनाउने भन्ने कुरा प्रेस सेन्टर नेपालको काँधमा रहेको र यसका लागि स्वयंसेवकका रुपमा नेतृत्वलाई साथ दिन आग्रह गर्नुभयो । त्यसको साथै प्रधानमन्त्री दाहालले शंखरापुरको विकास आवश्यक सहयोग गर्ने प्रतिवद्धता जनाउनुभयो ।

स्वर्गीय कृष्ण सेन ‘ईच्छुक’को योगदानको स्मरण गर्दै उहाँले सेन बहुआयमिक व्यक्तित्वको धनी र निष्ठावान् व्यक्ति भएको र क्रान्तिकारी विचारको पक्षमा रहने एउटा साहित्यिक स्रष्टा नेपाल समाजको प्रेरणा स्रोत भएको जनाउनुभयो । उक्त साधारण सभामा प्रेस सेन्टर नेपालका संस्थापक सदस्य, जनप्रतिनिधिमा निर्वाचित सेन्टरका केन्द्रीय सदस्य, घाईते, बेपत्ता, द्वन्द्व पीडित र विपन्न वर्गका क्षेत्रमा कलम चलाउने पत्रकार तथा उत्कृष्ट शाखाहरुलाई सम्मान तथा पुरस्कृत गराईएको थियो ।

सम्बन्धित समाचार