भूकम्पको हल्लाले रातभर घरबाहिर जाग्राम

 भूकम्प आउने हल्ला चलेपछि जुम्ला,मुगु , जाजारकोट र बाजुराका बासिन्दा रातभर बाहिर बसेका छन्।

 

भूकम्पको हल्ला फैलिएपछि स्थानीय घर छाडेर खेतबारी र सडकमा बस्न बाध्य भएका हुन्। भूकम्प आउँदैछ भन्ने हल्ला चलेपछि कठ्यांग्रिदो चिसोमा मानिसहरू बाहिर बसेका तस्विर सामाजिक सञ्जालमा समेत छ्याप्छ्याप्ती भए।

महिला, बालबालिका तथा वृद्धवृद्धा बढी त्रासमा परे।​ भूकम्पको हल्ला गर्दै हुम्ला, मुगु जाजरकोट, जुम्ला र बाजुराका नागरिकहरु चिसोमा रातभर घर बाहिर बसाइएको पाइएको छ। यसरी हल्ला फैलाउने मान्छे कोहो भन्ने कुरा एकिन छैन । यसरी हल्ला फैलाउनेलाई कारबाहीका लागि प्रशासनलाई नागरिकले सघाउनुपर्ने  समाजिक संञ्जालमा उल्लेख गरेका छन ।

जुम्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारी मुकेशकुमार केसरीले भूकम्पबारेको जिज्ञासासहित रातभर फोन आएको बताए। ‘रातभर फोनले हैरान पार्‍यो। मानिसहरूलाई दुःख दिनेको खोजी गरी कारबाही गर्नेछौँ’, उनले भने। उनले यो हल्लाको पछि नलाग्न र सचेत हुन सुझाव दिए। भूगर्भविद्हरू पनि भूकम्पकोपूर्वानुमान गर्न नसकिने भएकाले त्रासमा पर्न नहुने बताउँछन्।

सम्बन्धित समाचार